YEREL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 16:55   Güncelleme : 14-12-2021 16:55

Yeni Plent Üretimi Yolla Buluştu

Adıyaman Belediyesi tarafından Kuruçay mevkiinde kurulan yeni asfalt plentinde üretilen asfalt yolla buluştu.

Yeni Plent Üretimi Yolla Buluştu

Son teknolojiye sahip yeni yatırımı ile artık kendi asfaltını kendisi üreten Adıyaman Belediyesi, ürettiği asfalt ile bozulan yolları yapmaya başladı.

Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen önemli bir yatırım olan Kuruçay alanındaki asfalt plentinde üretilen asfalt yolla buluşmaya başladı.

Kısa süre önce deneme üretimi gerçekleştirilen 42 dönümlük alan üzerindeki tesiste saatte 240 ton asfalt üretimi gerçekleştirmeyi amaçlayan Adıyaman Belediyesi yetkilileri, artık asfalt sorunu yaşamadan ve maliyeti minimuma indirerek, şehrin asfaltını yenileyebileceklerini müjdeledi.

Adıyaman Belediyesi’nin kendisine ait olan tesis sayesinde artık asfalt giderlerinde yüzde 40 civarında bir kâr elde edileceğini de sözlerine ekleyen yetkililer, "Daha az maliyetle daha çok iş yapabilmek için hayata geçirilen bu projemizin ilk asfaltını yolla buluşturduk. Günümüz teknolojisinin en iyi asfalt plenti olma özelliğini de bulunduran tesisimizi ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu tesis ile birlikte en kısa zamanda ilimizde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım sorunu tamamen ortadan kalkacak şeklinde konuştu.