GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-02-2021 17:06   Güncelleme : 01-03-2021 18:24

Yerel Basının Sorunları Konuşuldu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i ziyaret ederek, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Yerel Basının Sorunları Konuşuldu

Ankara temasları çerçevesinde RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, hem yerel basının sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştu, hem de RTÜK Üst Kurul Toplantısını Adıyaman’da düzenlenmesi için davette bulundu.

Ankara’da temaslarını sürdüren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın son adresi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) oldu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ziyarette yerel basının sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunup, RTÜK’ün her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Üst Kurul Toplantısının bir tanesinin de Adıyaman Belediyesi ev sahipliğinde Adıyaman’da düzenlemesi için davette bulundu.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Kılınç, “RTÜK Başkanımız Ebubekir Şahin beyle ilimizdeki yerel basının sorunları ve çözüm önerileri üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Doğru ve ilkeli habercilikte medyamıza verdiğimiz önemden dolayı gerçekleştirilen bu toplantımız oldukça verimli geçti. Ayrıca RTÜK Başkanımıza, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Üst Kurul Toplantılarından bir tanesini Adıyaman Belediyemiz ev sahipliğinde Adıyaman’da düzenleme teklifinde bulunduk. Kendileri de Mayıs ayı toplantısı için bu davetimizi kabul etti. İnşallah Mayıs ayında RTÜK Üst Kurul Üyelerini ilimizde misafir edeceğiz. İlgilerinden dolayı kıymetli başkana teşekkür ediyorum” dedi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise yaptığı açıklamada, Başkan Kılınç’ın ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, “Kendilerini RTÜK’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Üst Kurul olarak kadim şehir Adıyaman’da bulunmaktan büyük onur duyarız” diye konuştu.

Ziyaret sonunda RTÜK Başkanı Şahin, Belediye Başkanı Kılınç’a üzerinde Türk Bayrağı olan plaket, Belediye Başkanı Kılınç da RTÜK Başkanı Şahin’e üzerinde Adıyaman’ın tarihi yerlerinin işlendiği bakır tablo hediye etti.