YEREL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 18:14   Güncelleme : 15-01-2021 12:03

Yetim ve Öksüzlerin Yüzü Güldü

Adıyaman Belediyesi, İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği proje ile ildeki 513 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulundu.

Yetim ve Öksüzlerin Yüzü Güldü

Sosyal sorumluluk projelerinde hep en önde yer alan Adıyaman Belediyesi, bu kez de yetim ve öksüz çocuklar için kolları sıvadı.

Adıyaman Belediyesi, merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’yla gerçekleştirdiği kampanya ile İstanbul’daki işadamları tarafından gönderilen kıyafetleri Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda kalan 513 çocuğa ulaştırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri’nde gerçekleştirilen törenle çocuklara dağıtılan kıyafetlerin dağıtım törenine katılan Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yetim ve öksüzler bir şehrin bereket ve dua kapısıdır. Bu bilinçle hareket ederek, merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’yla ortak bir çalışma yürüterek, merkezle bağlantısı bulunan işadamlarımızın destekleriyle ilimizdeki öksüz ve yetimlere yönelik anlamlı bir kampanyaya imza atıldı. Bu işadamlarımızın destekleriyle toplanan giyimler bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesindeki 513 çocuğumuza dağıtıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, yapılan yardımlardan dolayı Adıyaman Belediyesine, Adıyamanlılar Vakfı’na ve işadamlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından gönderilen kıyafetler çocuklara dağıtıldı.