KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-11-2020 11:25   Güncelleme : 27-11-2020 11:38

Yetkililerden Yardım Bekliyor

Adıyamanlı Ressam Mahmut Yıldız, büyük bir özveriyle yapmış olduğu çalışmalarının farklı illerde sergilenmesi için, yetkililerden yardım bekliyor.

Yetkililerden Yardım Bekliyor

Alışılmış resimlerden ziyade Adıyaman ilinde yaşayan insanların giyimlerini ve kültürlerini eserlerine taşıyan Ressam Mahmut Yıldız’ın hedefi, Türkiye’nin birçok şehrinde resim sergisi açabilmek.

Maddi koşulların el vermemesi nedeniyle eserlerini resim sergilerinde sergileyemeyen Mahmut Yıldız, ülkemizde birçok ressamın katıldığı sergilerde kendi eserlerini sergilemek istiyor.

“Maddi imkânlardan dolayı hiçbir sergiye katılamıyorum”

Adıyaman’ın tarihi ve kültürel değerlerini resimlerine yansıtan Yıldız; çalışmalarını farklı illerde sergilemek istediğini belirterek; “Resim yapmayı çok seviyorum. Dünyaya yeniden gelsem yeniden ressam olmak isterdim. Ancak Adıyaman ilinde yapmış olduğum çalışmalarımı maddi imkânsızlıklardan dolayı farklı illere götüremiyorum. Gönül ister ki, bu eserlerimi ülkemizin birçok yerinde açılan sergilere götürebileyim. Ancak her şeyin başında maddiyat vardır. Maddi durumum el verdiği için eserlerimi ancak sosyal medya üzerinden paylaşarak satışa sunabiliyorum. Hâlbuki resimlerin birebir sergilerde sergilenerek satışa sunulması gerekiyor. Sosyal medya üzerinden bir resmi görüp de alan kişi sayısı çok azdır. Çünkü resim alıp da işyerine veya evine asmak isteyenlerin ilk tercih ettikleri yerler resim sergileridir. Adıyaman genelinde de son zamanlarda pek fazla resim sergisi açılmıyor. Genel olarak büyükşehirlerde resim sergisi açılıyor. Bunun sebebi büyükşehirde nüfusun daha yoğun olmasıdır. Nüfusu çok yoğun olan illerde yıl içerisinde açılan bütün sergilere mutlaka vatandaşlar ilgi gösteriyorlar. Haliyle nüfusu oldukça fazla olan illerde kültür ve sanata da ilgi gösteren insan sayısı oldukça fazla. Adıyamanlı bir ressam olarak il dışında açılan resim sergilerine katılmayı canı gönülden istiyorum. Ancak maddi imkânlardan dolayı hiçbir sergiye katılamıyorum. Umarım yetkililer sesimi duyarlar. Açılacak olan her resim sergisinde yer almak isterim. Bu konuda Kültür Ve Turizm Bakanlığı nezdinde ilgili kurumlarımız başta olmak üzere büyükşehir belediyelerimizden yardım istiyorum. Eserlerim bu kurumların sergisinde sergilendiği vakit dikkat çekecektir. Çünkü eserlerimde tarihi ve kültürel değerleri ağırlıklı olarak işlemekteyim” dedi.

“Sizlerde sevdiklerinize bu güzel eserleri armağan edebilirsiniz”

Resim ve karakalem çalışmalarını satın almak isteyen sanatseverlerin kendisine ulaşması halinde o eserleri onlara ulaştıracağını belirten Yıldız; “Türkiye’nin hangi ilinden olursa olsun, bana ulaşan herkese eserlerimi gönderebilirim. Sosyal medya hesaplarım üzerinden de eserlerimi yayınlıyorum. Oradan da eserlerimi beğenip talep edebilirsiniz. Ayrıca 05458912643 nolu hattan bana ulaşabilirsiniz. Sanata sahip çıkma adına sizlerde sevdiklerinize bu güzel eserleri armağan edebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Haber: Fatma Karakuş