EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-09-2021 14:34   Güncelleme : 04-09-2021 16:28

Yol Haritasını Bakan Muş İle Paylaştı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Kadın Konseyi, yol haritasını Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile paylaştı.

Yol Haritasını Bakan Muş İle Paylaştı

İş dünyasında temsil edilen kadın sayısının artması, kadın girişimcilerin iş hayatına entegrasyonunun sağlanması amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde oluşturulan TİM Kadın Konseyi, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile bir araya gelerek yol haritasını ve projelerini sundu. 

Ticaret Bakanlığı’nda yapılan ziyarette, Konseyin faaliyetleriyle ilgili “Güçlü Kadın, Güçlü İhracat, Daha Güçlü Türkiye” başlıklı sunum yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, kadınların hayatın her alanında olduğu gibi, ekonomide, istihdamda ve ihracatta fark yarattığını söyledi.

Sürdürülebilir kalkınma kadınlarımızla mümkün” 

Sürdürebilir bir kalkınmanın, ancak ve ancak kadınlarla mümkün olduğuna işaret eden Gülle, “Bu bilinçle beraber, kadın ihracatçı ve girişimci sayımızı arttırmak, iş dünyasında kadın istihdamını geliştirmek, daha fazla kadının iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarında temsil edilmesi amacıyla Meclisimiz bünyesinde 'TİM Kadın Konseyi'ni oluşturduk. Kadın ihracatçılarımızın her bir başarısı, bizleri gururlandırıyor. Türkiye ihracatla, ihracat kadınlarımızla beraber yükselecek” dedi.

Konseyimiz çalışmaları ile dikkat çekiyor”

TİM Kadın Konseyi’nin her geçen gün daha da büyüdüğünü dile getiren Gülle, şunları söyledi:

“Konseyimiz; dijital iletişimden, uluslararası ilişkilere, eğitim ve mentorluk faaliyetlerinden, toplumsal farkındalık ve iklim çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede, 9 ayrı komiteyi bünyesinde barındırıyor ve üye sayımız her geçen gün artıyor. Bu komitelerimiz çalışmalarına ivedilikle başlayarak başarılı faaliyetlerde bulundular. Bu çerçevede Konsey üyelerimiz, çok kısa bir süre içerisinde, TİM Women Export Talks’lardan, fiziki ve sanal ticaret heyetlerine, İhracatta Sıfır Atık Projesi’nden, TİM Kadın Sürdürülebilirlik Raporu’na kadar pek çok önemli projeye imza atarak, önemli bir sorumluluk üstlendiler. TİM olarak, yeni dönemde de kadın girişimcilerimize yönelik projelerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Bu kapsamda önde gelen çalışmalarımızı sayacak olursak Turkish Women In Global Trade Projesi, Türkiye Kadın İhracatçılar Çalıştayı, İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni, İhracatın Güçlü Kadınları Filmi, TİM-TEB Girişim Evi Kadın Girişimci Hızlandırma Programı.”

Kaynak: Ajans Bizim