KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-05-2022 11:26

Yozgat ve Türk-İslam Eserleri Sergilendi

Yozgat Bozok Üniversitesinde ‘Belgelerle Yozgat’ ve ‘Yozgat Türk-İslam Eserleri’ temalı sergi açıldı.

Yozgat ve Türk-İslam Eserleri Sergilendi

Yozgat tarihine ışık tutan, Osmanlı arşivindeki Yozgat’a dair belgeler, gazete kupürleri ve Türk İslam eserlerinin fotoğraflarının yer aldığı sergi, Yozgat Bozok Üniversitesinde açıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkez’inde Kariyer Günleri kapsamında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih ve Sanat Tarihi Bölümleri ve Bozok Kariyer ve Mezun Merkezimiz tarafından düzenlenen serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, fakülte dekanları, akademik - idari personel ve öğrenciler ile birlikte yaptı. 

Rektör Karadağ, Yozgat'ın tarihinin belgeler ışığında aydınlanmasına vesile olduğunlarını, güzel bir sergi ile katkıda bulunanan fakülte yönetimine teşekkür etti. 

Karadağ, “Bu sergideki belgeler, Yozgat'ın Osmanlı dönemi tarihinin daha iyi aydınlanması ve açığa çıkartılması ve ilimizde bulunan Türk İslam eserlerinin tanıtılması hususunda teşvik edici bir fonksiyon ifa edecektir. Ayrıca Yozgat Bozok Üniversitesi’nin şehirle buluşmasına önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu serginin Yozgat Cumhuriyet meydanında da sergilenerek halkımızın Yozgat’ın tarihi zenginlikleri konusunda bilinçlenmesine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Açılış sonrası sergi gezildi, akademisyenler sergideki belgeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ