GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-04-2021 13:21   Güncelleme : 26-04-2021 11:57

"Yüzüne Çarpmak Gerekiyor"

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, '23 Nisan' ile ilgili yayımladığı mesajda, dünya çocukları arasındaki adaletsizlikleri gündeme getirdi.

YDP Lideri Emanullah Gündüz, "Çocuk bayramını Mülteci Çocuklara armağan ediyorum. Çocukluk evrenseldir, çocuk ayrımı günahtır" vurgusu yaptı.

Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada Çocuk Bayramı ile konuştu. Türkiye tarafından dünya çocuklarına armağan ediyoruz, edilen bu bayramda dünya çocukları arasındaki adaletsizlikleri dile getirip mülteci çocuklar konusuna özellikle değindi.

Gündüz'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "23 Nisan Çocuk Bayramı ile Dünya'da ilk defa Devletimizce Dünya Çocuklarına bir bayram ithaf edilmiştir. 
Bu Çocuk bayramını mazlum mağdur Afrikalı Suriyeli Iraklı Yemenli Afganistanlı Doğu Türkistanlı çocuklara ve çocuklukları çalınan tüm mülteci çocuklara armağan ediyoruz.

Çocukluk evrenseldir. Dünya'nın her yerinde çocuk aynı masum ve neşeli duygu ve düşüncelere sahiptir. Dünyadaki her çocuğa aynı imkan fırsat sunulmalı ve hepsi çocuk olarak sevgi şefkat merhamet ile korunup sevilmelidir.

Avrupalı ABD'li çocuk son ayfon sürümünü renginden dolayı beğenmezken Afrikalı çocuk açlıktan ölüyorsa! ABD'li Avrupalı bir çocuk yıllık Afrikalı 80 çocuğun yiyeceğini tüketiyorsa bu adaletsizliği bu utanç verici durumu dünyanın yüzüne çarpmak gerekiyor!

Ortadoğu'dan yüzbinlerce müslüman çocuk çalınıp kaçırılıp eğitilip asker ve ajanlık için Ortadoğu'nun başına bela olarak gönderilecekse bunu kapitalizmin yüzüne çarpmak gerekiyor!

Fakir Uzak Doğu Asya ülkelerinden binlerce kız çocuğu kaçırılıp ABD'li Avrupalı zenginlerin ve sapıkların şehvet dolu sofralarında cinsel meze yapılıyorsa bunu Batı'nın yüzüne çarpmak gerekiyor!

Sömürülen, açlığa ve savaşa mahkum edilen, insanlar botlarla Avrupa'ya kaçarken botları batırılıp Ayda bebeğin bedeni karaya vuruyorsa bunu utanmaz Avrupa'nın yüzüne çarpmak gerekiyor!"